Schowek (0) Zaloguj się Załóż konto
Producenci
Bestsellery
Systemy płatności
 • PayU
 • iMoje
Kontakt
 • Gama Ewa Kraszek
  NIP: 113-206-34-52
 • E-mail:sprzedaz@kraszek.pl
 • Telefon22 758 68 02
  730503701
  22 758 68 02
 • Godziny działania sklepuSKLEP STACJONARNY, (odbiory osobiste) JEST CZYNNY PN-PT 8:00-16:00 Od 13 listopada 2021 do 26 lutego 2022 SOBOTY 8:00-13:00 Zakupy online 24h
Strona główna1 » Jasełka

Jasełka

Jasełka Jasełka - przedstawienia, widowiska przedstawiające historię Bożego Narodzenia. Bardzo popularne w Polsce. Jasełka organizowane są najczęściej w przedszkolach, szkołach, kościołach. Jako aktorzy występują dzieci przebrane w odpowiednie stroje. Dzieci występują w kostiumach Maryja, Józef, Trzej Królowie, Anioły, Pastuszki to główne postaci ale na jasełkach nie może zabraknąć również owieczki, osiołka, krówki. Stroje Maryi i Józefa są skromne i proste, bez zbędnych zdobień czy dodatków. Strój Pastuszka i Pastereczki ma nawet naszyte łaty na łokciach. Za to już stroje Aniołków są błyszczące, zwiewne, ozdobione białym puszkiem. Wersje dla chłopców, znając ich niechęć do przebierania się w sukienki i wszelkich puszków, są ze spodniami, ozdobione tylko srebrną taśmą. Stroje Króli są bogate we wszelkie zdobienia, kolorowe i błyszczące.
Stroje zwierząt są luźne, niekrępujące ruchów co przy występach jest bardzo ważne.
Akcesoria takie jak korony, berła, aureolki, skrzydła są niezbędnym uzupełnieniem jasełkowego przebrania.
Dzieciom życzymy udanych występów, a rodzicom wspaniałych wrażeń i pięknych zdjęć z uroczystości.
 
Podkategorie
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Polski zwyczaj Kolędowania praktykowany zwłaszcza na terenach rolniczych. Kolędnicy w przebraniach odwiedzają domy śpiewając i występując w zamian za drobne datki pieniężne. Najczęściej kolędnicy przebrani są za Turonia, Heroda, Pasterzy, Trzech Króli, Śmierć i Diabła. Kolędników można spotkać w okresie od wigilii Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli. Stroje na tę okazję powinny być luźne, większe niż kupowane zwykle gdyż ze względu na pogodę zwykle ubierane są na odzienie wierzchnie.